شهروند دیجیتال
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28
  1. Top | #1

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28

اموزش های جالب ترین کاردستی ها (نه برای کودکان)

آموزش تهیه یخ شفاف

در این آموزش کوتاه و جالب یاد می گیرید که چطور در کمترین زمان یخ های شفاف و کریستالی درست کنید و همه رو به شگفت بیارید!
    تهیه آب مناسب

برای داشتن یخی شفاف، به آبی تمیز و بدون املاح نیاز داریم. هر چه املاح آب کمتر باشه، یخ هم شفاف تر میشه.
    * البته عملاً آب خالص و بدون املاح وجود نداره. هر چقدر هم که آب خالص باشه، بالاخره مقدار خیلی کمی املاح درش وجود داره که دیگه از اون مقدار صرف نظر می کنیم.
    چندین راه برای تهیه آب خالص و بدون املاح وجود داره:
    ۱- استفاده از دستگاه فیلتر آب
    دستگاهی تحت عنوان فیلتر کننده آب، توی بازار پیدا میشه که کارش جدا کردن املاح، و تهیه آب خالصه. عملکردش مشابه دستگاه های آب شیرین کنه، با این فرق که آب شیرین کن ها، مقدار کمتری از املاح آب رو جدا می کنند.
    ۲- استفاده از آب مقطر آماده
    بسته های آب مقطر آماده رو هم که میشه از داروخانه ها خرید.
    جوشاندن آب

بعد از تهیه آب مناسب، نوبت می رسه به مرحله مهم جوشاندن. آب رو به منظور از بین بردن حباب های هوا و متلاشی کردن ذرات ریز باقی موندش، به روش زیر می جوشانیم:
    1. آب رو درون قابلمه کوچکی ریخته و بجوشانید.
    2. قابلمه رو از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد بشه.
    3. برای دومین بار – مثل دفعه اول – آب رو به جوش بیارید.
    4. از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا خنک بشه.
    انجماد

حالا دیگه همه چی آمادست! فقط کافیه مثل یخ های معمولی که درست می کنید، آب رو درون قالب دلخواهتون بریزید و بزارید تو فریزر تا یخ ببنده.
    مصرف

بعد از چند ساعت یخ ها رو خارج کنید. توی نوشیدنی دلخواهتون بندازید و لذت ببرید!
    من معمولا از این ترفند موقعی استفاده می کنم که بخوام یخ های شکل دار درست کنم. قالب های شکل دار، مخصوصا اون هایی که طرح های پیچیده تری دارن، فقط با یخ های شفاف خوب از آب درمیان. من مدل ماهی و سیب این قالب ها رو دارم. که البته فقط ماهی رو بهتون توصیه می کنم! (+)

2. سپاس 31101103534, 86101002292, 34191212290, 61100204070, 35100402545, 22809600361, 51195400991, 35100401681, 35100410396, 41195839105, 61100216774, 41195813728, 26100603936, 64295910271 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند 22891101310, 35100404223, 64295901006, 61100213469, 61166000315, 35100409745, 26181019461, 41195811069, 61100218517, 41195811507 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
  3. Top | #11

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    آموزش ساخت دومینو با مقوا

احتمالا با بازی محبوب دومینو آشنایی دارید و شاید هم از حرفه ای هاش باشید! در هر صورت مطئمنم که شما هم مثل خوب می دونید که بازی کردن با دومینو های پلاستیکی چینی، هیچ وقت مثل یک دومینوی کلاسیک و اصیل لذت بخش نیست.
    توی این آموزش یاد می گیرید که چطور میشه با کمترین هزینه، یک دست دومینوی کامل، کلاسیک و در عین حال حرفه ای ساخت. اساتید بزرگ همیشه میگن که “بازی های کلاسیک، باید وسایلشون هم باید دست ساز و کلاسیک باشه!”

برای کسانی که با دومینو آشنایی ندارند، از ویکی پدیا، یک توضیح کوتاه نقل می کنم:
    دومینو نوعی بازی است که به وسیلهٔ قطعه*های مستطیلی کوچکی انجام می*شود. یک دست دومینو معمولاً از ۲۸ عدد دومینوی مستطیلی تشکیل شده که هرکدام شامل دو مربع کنار هم هستند. روی هر مربع ۰، ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ یا ۶ نقطه وجود دارد.
    ازی دومینو شامل ساختن زنجیره*ای از دومینوهاست. بازی با یک دومینو شروع می*شود و برای اضافه کردن یک دومینو جدید باید یکی از مربع*های آن را با مربعی در یکی از دو انتهای زنجیر موجود جفت کنید (یعنی هر دو مربع تعداد یکسانی نقطه داشته باشند).
    بازیکنان با تعداد مساوی دومینو شروع می*کنند و برنده کسی است که زودتر از همهٔ دومینوهایش را مصرف کند. اگر دومینوهای اضافه*ای وجود داشته باشند، در بانک بازی قرار می*گیرند. در هر نوبت هر بازیکن یک دومینو به زنجیر اضافه می*کند و اگر نتوانست، نوبت را به حریف واگذار می*کند و یک دومینو از بانک بر می*دارد (اگر بانک خالی نباشد).
    دومینو یک بازی بسیار خوب و غیر قابل پیش بینی می*باشد چون احتمال میرود که یکی از بازیکنان تنها یک دومینو داشته باشد تا بازی را به انتها برساند اما با بسته شدن راه ممکن است تمام بانک را برای پیدا کردن دومینویی که راه اورا بسته بردارد و دومینوی مورد نطر را پیدا نکند و دست اخر بازی را واگذار کند اما این احتمال هم وجود دارد که باشمردن دومینوها که در دست خود و بر روی زمین وجود دارد بتواند بازی راببرد که این کار عملی می*باشد.
    + از ویکی پدیا، دانشنامه آزاد

بسیار خوب، حالا که با اصول بازی آشنا شدیم، میریم که وسایلش رو بسازیم! :)
    لوازم مورد نیاز

• مقوای ضخیم
    • تیغ موکت بری
    • چسب مایع
    • پانچ کاغذ
    • مداد
    • خط کش
    کشیدن طرح کلی

به طور کاملا خلاصه، ما می خوایم ۲۸ عدد دومینو، هر یک به طول ۵ و عرض ۲٫۵ سانتی متر بسازیم.
    بنابراین با استفاده از مداد و خط کش، جای دومینو هارو روی مقوا می کشیم تا بعد بتونیم کار برش رو انجام بدیم.

پس ما الان ۲۸ عدد خونه مستطیلی داریم:

برش

با استفاده از نیغ موکت بری، خطوط رو ببرید.

بنابراین، الان ۲۸ عدد مستطیل تقریبا هم اندازه داریم:

ساخت دایره

همونطور که می دونید هر عدد دومینو، دو طرف داره، راست و چپ. که هر کدوم از این طرف ها، یک عددی دارند و این اعداد به وسیله دایره ها مشخص میشه!
    راه های زیادی وجود داره که بشه این دایره ها رو روی دومینو ها نشون داد. مثلا استفاده از پولک، ماژیک و…
    اما من با توجه به وسایلی که داشتم، یک راه متفاوت و خلاقانه برای ساخت دایره پیدا کردم. استفاده از پانچ!
    یعنی با استفاده پانچ تعداد زیادی دایره سیاه درست می کنم و بعد با چسپ به دومینو ها می چسبونمشون!
    برای این که دایره ها به خوبی مشخص باشن، بهتره که رنگ سیاه رو انتخاب کنیم. پس تعدادی کاغذ سیاه پیدا کنید و شروع کنید به پانچ کردن! مثلا من از قسمت های سیاه رنگ روزنامه دنیای بازی استفاده کردم!

بعد از این که پانچ کردن تموم شد، در دستگاه رو باز کنید و دایره های ایجاد شده رو بیرون بریزید. احتمالا تعدادی از دایره ها نصفه و نیمه هستند، اونا رو از بقیه جدا کنید.
    یادتون نره که برای یک دست دومینوی کامل، به ۱۶۸ تا دایره نیاز داریم!

… > الان که داشتم این پست رو می نوشتم، یک ایمیل برام اومد و به خاطر این آموزش یک جایزه ناقابل دریافت کردم! :)
    چسباندن

> این مرحله نیازمند حوصله بسیار است!
    حالا وقتشه که دایره هارو به دومینو ها بچسبونیم. اول ما باید بدونیم که هر دومینو چند دایره در چپ و راستش نیاز داره… همه چیز در عکس زیر مشخصه!

روی عکس کلیک کنید تا اندازه اصلیش نمایش داده بشه.
    حالا که تکلیفمون مشخص شد، کارو شروع می کنیم. یک دایره بردارید و زیرش چسپ بزنید:

و در جای مشخصش بچسبونید.

نکته: بهتره قبل از هر چیز، با مداد وسط دومینو ها خط بکشید تا قسمت چپ و راست از هم جدا بشن.

به همین ترتیب، با صبر و حوصله کافی، بقیه دومینو ها رو هم کامل کنید:

کار ما تموم شد!
    و این هم یک دست دومینوی کامل مقوایی، که با حوصله کافی ساختیم:

همه چیز آمادست، برید و بازی رو شروع کنید!

4. سپاس 86101002292, 61100216774, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند 41195811507 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
  5. Top | #12

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    پاکت بازیافتی با قوطی ساندیس

یک ایده خوب برای استفاده دوباره از پوست ساندیس!
    این پاکت علاوه بر کاربردی که داره، بچه ها رو به بازیافت، استفاده دوباره از مواد و زندگی سبز تشویق می کنه و بهشون یاد میده که چطور با لوازم دور انداختنی، چیزای مفید و به درد بخور بسازن. پس از همین امروز شروع کنید و دیگه هیچ پوست ساندیسی رو دور نریزید! ^_^

سطح آموزش: متوسط
    زمان مورد نیاز: ۳۰ دقیقه

لوازم مورد نیاز

• ۱۴ عدد پوست ساندیس
    • چاقوی تیز
    • چرخ خیاطی
    • نخ
    • قیچی
    • مقداری روبان رنگی (اختیاری)
    • پارچه چسبی (+) – (اختیاری)
    آماده سازی

۱- چند تا ساندیس بخرید و بدید بچه ها نوش جان کنند! بعد پاکت های خالیشو جمع کنید.

۲- حالا با استفاده از یک چاقوی تیز، زیر پاکت ها یک شکاف بزرگ ایجاد کنید. (لازم نیست دقیق و تمیز باشه، چون تو کار دیده نمیشه!)
    ← دقت کنید که به خودتون یا کناره های پاکت آسیب نزنید.

۳- پاکت هارو با آب و صابون تمیز بشورید و صبر کنید تا خشک بشن.

۴- بعد از خشک شدن، صافشون کنید.
    دوخت پاکت ها

♥ لطفا با دقت این مراحل رو دنبال کنید تا گیج نشید!
    ۱- دو تا از پاکت هارو بزارید کنار هم، طوری که لبه هاشون کمی روی هم باشه. با استفاده از چرخ خیاطی لبه هارو به هم بدوزید.

۲- همین کارو با دو تا پاکت دیگه، دوباره انجام بدید. با این کار الان دوتا دسته دوتایی پاکت داریم.
    ۳- دوتا دسته رو به صورت عمودی روی هم بزارید و وسطشون رو بدوزید. یعنی یک دسته در بالا و یکی در پایین. با این کار یک دسته چهارتایی درست میشه.

۴- مراحل ۱ تا ۳ رو دوباره تکرار کنید تا یک دسته چهار تایی دیگه هم بسازید. تا اینجا دوتا دسته چهار تایی داریم.

۵- حالا دو تا پاکت جدید بردارید و به صورت عمودی به هم بدوزید.

۶- مرحله قبل رو دوباره تکرار کنید. با این حساب ما الان دو تا دسته چهار تایی و دو تا دسته دوتایی داریم.

۷- تا اینجا ما جلو، عقب و کناره های پاکت رو درست کردیم. می مونه قسمت زیر پاکت. همونطور که می دونید، عرض (قاعده) قسمت زیری دقیقا باید برابر عرض دسته چهارتایی باشه. پس برای این کار ما مجبوریم که از دوتا پاکت استفاده کنیم و اضافاتش رو ببریم.
    دو تا پاکت جدید بردارید. از یکی از پاکت ها مقداری ببرید تا وقتی دو تا پاکت رو به صورت رو در رو کنار هم می زاریم، به اندازه عرض دسته چهارتایی بشه. به عکس زیر نگاه کنید تا بهتر متوجه بشید:

در تصویر زیر دسته چهار تایی و دو پاکت ترکیب شده مشخصه:

اتصال دسته ها

۱- دسته های جلویی و عقبی (دو تا دسته چهارتایی) رو به دسته زیری بدوزید.
    ۲- دو تا دسته کناری رو هم به دسته زیری بدوزید.

دسته های به هم دوخته شده از پشت به این صورت دیده میشن:

۳- حالا دسته های جلویی و عقبی رو به دو دسته کناری بدوزید.

۴- الان پاکت ما کامل شده و می تونید دیگه ادامه ندید! اما اگه یکم دیگه حوصله داشته باشید، یک دسته قشنگ هم بهش اضافه می کنیم تا کامل تر بشه!

اتصال روبان

۱- یک تیکه پارچه چسبی، در وسط دسته های جلویی و عقبی قرار بدید.

۲- هر سر روبان رو بین یکی از پارچه های چسبی و پاکت بزارید و با چرخ خیاطی بدوزید.

۳- و اینک پاکت شما کاملا آمادست!

استفاده کنید و از بازیافت لذت ببرید!

6. سپاس 86101002292, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند 61100216774, 41195811507 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
  7. Top | #13

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    آموزش ساخت دستبند نخی (پاراکورد)

توی این آموزش به شما نشون میدم که چطور با کمترین هزینه و زمان ، یک دستبند نخی زیبا و شیک برای خودتون درست کنید.

به جرات میتونم بگم که دستبند های نخی یا پاراکورد ها جزو پرطرفدار ترین لوازم بین مردم به حساب میاد . با استفاده از این آموزش دیگه لازم نیست پول اضافی برای خرید این دستبند ها بدید و حتی میتونید به تعداد زیاد درست کنید و ازشون کسب درآمد داشته باشید .
    این دست بند ها رو به سلیقه خودتون میتونید با رنگ های مختلف تهیه کنید و ازشون لذت ببرید . کمی سلیقه میخواد و اندکی حوصله .

سطح آموزش : حرفه ای زمان مورد نیاز : ۳۰ دقیقه – ۱ ساعت
    هزینه : کم

لوازم مورد نیاز

• نخ مخصوص دستبند (پاراکورد)
    • قلاب
    • متر یا خط کش
    • فندک یا کبریت
    • قیچی

اندازه گیری مچ

نخ رو دور دستتون بپیچید و نقطه تقاطع رو با دست نگه دارید :

سپس این مقدار رو که مساوی ، اندازه دور دستتون هست ، با خط کش اندازه بگیرید :

اتصال قلاب به نخ

دو طرف نخ رو روی هم بزارید و بکشید تا با این کار بتونید وسط نخ رو پیدا کنید . وسط نخ رو بگیرید و از ته قلاب رد کنید :

حالا ته نخ رو گرفته و بکشید تا کاملا سفت بشه . یعنی به قلاب گره بزنید :

پیدا کردن مقدار طول دستبند

همونطور که میدونید هر قلاب دو تیکه داره که توی هم فرو رفتند . تیکه دوم رو از قسمت اصلی جدا کنید و در طول نخ بکشید :

فاصله بین دو قسمت قلاب ، باید هم اندازه قطر دستتون باشه که توی مرحه دوم اندازه گیری کردید + ۲٫۵ سانتی متر . چرا ؟ چون اگه دقیقا هم اندازه قطر دستتون بگیرید ، دستبند تنگ میشه . پس هر اندازه ای که دستتون قطر داره ، بهش ۲٫۵ سانتی متر اضافه کنید :

گره زدن

به گره ای که توی ساخت این دستبند استفاده شده ، اسامی مختلفی نسبت داده شده که همگی به یک نوع گره اشاره دارند . “کوک کبرا” ، “Solomon bar” و “سینت پرتغالی” از این قبیل اند .

نخ سمت چپ رو بگیرید و به صورت صاف – مطابق عکس – زیر دو رشته نخ اصلی قرار بدید :

حالا نخ سمت راست رو گرفته و از زیر نخی که به صورت صاف قرار داده بودید رد کنید و بعد از بین حلقه ای که پیش روتون هست عبور بدید . اگه توضیحات من رو همراه با عکس ها دنبال کنید ، بهتر متوجه منظورم میشید :

نخ ها رو محکم کنید (فقط به اندازه ای که پایدار باشن) . سپس نخ سمت راست رو گرفته و از زیر دو نخ اصلی رد کنید . بنابراین نخ سمت چپ از زیر نخ سمت و روی دو نخ اصلی رد میشه . دقیقا از توی حلقه سمت راست :

بنابراین شما الان یک گره کامل دارید . به همین ترتیب گره های دیگه رو درست کنید . پس از انجام چندین گره ، توی این کار خیلی سریع خواهید شد .
    تکمیل گره ها

ساختن گره ها رو تا زمان پر شدن فضای بین دو قسمت قلاب ادامه بدید :

گره ها باید خیلی منظم پشت سر یکدیگر قرار بگیرند . دقت کنید که همه گره ها رو با یک مقدار مساوی فشار گره بزنید تا در آخر اندازه گره ها یکسان بشه :

برش قسمت های اضافی

با استفاده از قیچی نخ اضافی رو ببرید و سپس با استفاده از فندک قسمت بریده شده رو برای جلوگیری از ریش ریش شدن ، محل بریده شده رو با دقت بسوزونید . مقدار کمی که قسمت مورد نظر حرارت دید ، خیلی سریع با دست روش ضربه بزنید تا جلوی سوختگی بیشتر گرفته بشه . دقت کنید که این نخ به خاطر الیافش حرارت خیلی زیادی میگیره و باید حین خاموش کردن شعله مراقب باشید . و حتی برای ایمنی کامل و تمیز تر شدن کار ، میتونید از هویه برقی استفاده کنید :

لذت ببرید!

اگه همه مراحل رو درست انجام داده باشید ، دستبند شما باید چیزی شبیه به عکس های زیر باشه و اگه اینطور نیست نا امید نشید ! این کار نیاز به تمرین ، حوصله و تجربه بیشتری داره . باز هم مراحل رو تکرار کنید و یا از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید . آموزش زنده خیلی بهتر از نوشته و عکسه !

8. سپاس 31101103534, 86101002292, 34191212290, 61100216774, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند 26181019461, 41195811507 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
  9. Top | #14

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    نان تُست با طرح دلخواه

بعضی از آموزش ها هستن که خودم بارها تستشون کردم و خیلی دوستشون دارم، مثلا این یکیشه!
    با استفاده از روش ساده ای که یاد میدم، به راحتی قادر خواهید بود طرح های زیبایی مثل اسم، اشکال ساده و… روی نون تُست دربیارید.

سطح آموزش: متوسط زمان مورد نیاز: نیم ساعت
    هزینه: کم

مواد مورد نیاز

• یک بسته نان تُست
    • مارگارین یا کره (کمی به اطراف می پاشه!)
    • کاغذ معمولی (یا در صورت امکان کاغذ روغنی)
    • مداد
    • چاقو (برای پخش کردن مواد)
    • قیچی (برای برش کاغذ)
    • در صورت تمایل: خط کش ، تیغ و …
    طراحی

با استفاده از مداد طرح مورد نظرتون رو روی کاغذ بکشید. (اینجا طرح پک من کشیده شده!)
    بعد با استفاده از قیچی، خیلی تمیز دور طرح رو ببرید و جدا کنید.
    پس حالا یک کاغذ دارید که طرح مورد نظرتون از توش بریده شده. ما با این کاغذ کار داریم!

کره مالی

بسیار خوب، کاغذ (قسمت خالیش) رو بزارید روی نون تُست.

یک لایه کامل مارگارین یا کره روش بکشید. طوری که سطح طرح کاملا پوشیده بشه:

کاغذ رو بردارید. خواهید دید که طرح مورد نظر ما به صورت کَره ای روی نون حک شده!

برشته کردن

حالا وقتشه که طرح رو تثبیت و نون رو برشته کنیم!
    برای این کار هم محدودیتی وجود نداره، اجاق گاز، گریل، فِر، کباب پز و خلاصه هرچی دم دست دارید! فقط کافیه یکی دو دقیقه (نه بیشتر!) نون رو روش بزارید تا برشته بشه.

10. سپاس 31101103534, 86101002292, 34191212290, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  11. Top | #15

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    آموزش ساخت عروسک پارچه ای

راستش را بخواهید دیگر در این روزگار سرگرمی روزانه خیلی از بچه ها شده بازی با کامپیوتر و ایکس باکس. در این زندگی شهری دیگر کمتر کودکی را می بینم که موهای عروسکش را شانه کند یا برای عروسک دوست داشتنی اش لباس بدوزد! کاری که تا همین چند سال پیش خیلی متداول بود.
    شاید خوب باشد که در این زندگی شلوغ، در عصر کنسول های خانگی، در یک صبح دل انگیز بنشیدید و عروسکی پارچه ای بسازید! عروسکی که لذتش چندین برابر عروسک های انبوه کارخانه ای چینی است!

سطح آموزش: متوسط زمان مورد نیاز: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه
    هزینه: کم

لوازم مورد نیاز

• پارچه پشمی
    • لوازم خیاطی
    • چرخ خیاطی (اختیاری)
    • پلی استر (نوعی الیاف مصنوعیه – برای پر کردن داخل عروسک)
    • قیچی
    طراحی

قدم اول برای ساخت یک عروسک پارچه ای، کشیدن شکلش روی کاغذه. اول شکل عروسکی رو که می خواید بسازید، توی ذهنتون مجسم کنید و بعد روی کاغذ بکشیدش. (از زاویه رو به رو). مثلا یک همچین چیزی. سپس دورش رو با قیچی ببرید و طرح رو از توی کاغذ دربیارید.
    پارچه رو از وسط تا کنید تا دولایه بشه. (برای محکم شدنش می تونید از چند تا پونز استفاده کنید.)
    طرح کاغذی رو روش بزارید و با مداد دورش رو بکشید.
    حالا اگه کاغذ رو بردارید، باید طرح عروسک روی پارچه دیده بشه.
    دوخت

بعد از انتقال طرح مورد نظر روی پارچه نوبت این میرسه که دو تا پارچه رو به هم بدوزیم. (+) اگه یک چرخ خیاطی دارید که عالیه! اگر نه، با حوصله یک جا بشینید و بدوزید.
    از یک قسمت شروع کنید و دور طرح رو بدوزید. یادتون نره که در انتها یک قسمت ۲ تا ۴ سانتی متری باز بزارید تا از اون طریق بتونیم پلی استر رو داخل پارچه فرو کنیم.
    حالا با قیچی دور خط دوخت رو ببرید تا عروسک از پارچه جدا بشه:

برگردان

این مرحله خیلی جالبه! باید سطح رویی رو که جای دوخت داره یبرید داخل و سطح داخلی رو بیارید بیرون. برای این کار هم از همون چند سانتی که باز گذاشتیم، استفاده می کنیم.
    پر کردن

بعد از این همه کار، عروسک شما حسابی گرسنه شده و باید شکمش پر بشه!
    مواد زیادی برای این کار وجود داره. پلی استر، شن، ماسه، سنگ ریزه، کاه و خیلی چیزای دیگه. برای دفعه اول، من پلی استر رو پیشنهاد می کنم.
    از قسمت باز گذاشته شده، مواد رو داخل عروسک بریزید تا جایی که حسابی پر و سفت بشه. در آخر شکاف رو بدوزید تا مواد خارج نشه.
    چشم چشم دو ابرو،…!

ظاهر کلی عروسک ما درست شده و فقط مونده چشم و دهان.
    با چند تیکه پارچه و نخ و سوزن خیلی راحت می تونید این کارو انجام بدید.
    ♥ عروسک دست ساز شما آمادست، ازش لذت ببرید! ;)

12. سپاس 31101103534, 86101002292, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  13. Top | #16

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    آموزش ساخت خمیر بازی

همه ما خاطرات خوشی با خمیر بازی داریم و شک ندارم که شما هم دوست دارید بدونید چطور میشه این خمیر مفرح و سرگرم کننده رو توی و اونم با هزینه ای کم خونه درست کرد. پس با من همراه باشید!
    سطح آموزش: متوسط هزینه: کم
    زمان مورد نیاز: یک ساعت

مواد مورد نیاز

• ۲ لیوان آرد
    • ۲ لیوان آب گرم
    • ۱ لیوان نمک
    • ۲ قاشق روغن گیاهی
    • ۱ قاشق کرم تارتار (پتاسیم بی تارتاریت که نوعی نمک ترشه.)
    • رنگ خوراکی (مایع یا پودر)
    • مقداری روغن خوشبو کننده (اختیاری)
    آماده سازی خمیر

همه مواد را درون ظرفی بریزید.
    پیشنهاد: از یک ظرف کهنه، قدیمی و نسوز استفاده کنید!
    سپس روی شعله ی کم، هم بزید. هنگامی که مواد حالت خمیری گرفت، ظرف رو از روی شعله بردارید.
    نکته: به خمیر دست بزنید، اگر چسبنده بود هنوز آماده نشده و باید هنوز روی شعله هم بزنید. تصویر زیر خمیر رو در مراحل آماده سازی نشون میده.

خمیر آماده شده:

رنگ آمیزی

مقداری از خمیر رو جداکرده و یک قطره رنگ خوراکی روش بریزید و با دست ورز بدید تا رنگ بگیره.
    این کارو با رنگ های مختلف برای دیگر قسمت های خمیر انجام بدید و گلوله های رنگارنگ خمیری درست کنید.

14. سپاس 31101103534, 86101002292, 61100216774, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند 26181019461, 41195811507 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
  15. Top | #17

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    آموزش ساخت مُهر، بدون دستگاه، با دست خالی

شاید این آموزش ساده ترین راه برای ساخت یک مهر شخصی باشه. این آموزش به شما نشون میده که چطور بدون دستگاه ، با کمترین هزینه و زمان برای خودتون مهر های متنوع بسازید.
    تا مدت ها پیش خود من همیشه توی اینترنت دنبال یک آموزش درست و حسابی در این زمینه می گشتم، تا بتونم یک مهر ساده برای خودم درست کنم، اما متاسفانه همیشه آخرش به لینک خرید دستگاه و… برخورد میکردم.
    این آموزش برای کسایی که مثل من دنبال یک آموزش درست و حسابی و ساده برای ساخت مهر هستن خیلی مفیده و میتونه در وقت و هزینه های اضافی صرفه جویی کنه. البته مهری که توی این آموزش یاد میگیرید بسازید، خیلی ساده هست و فقط برای کارهای شخصی کاربرد داره و البته تجربه جالبیه!
    سطح آموزش : ساده زمان مورد نیاز : ۳۰ دقیقه

لوازم مورد نیاز

• یک بسته پاک کن : فقط برای این که اگه مشکلی توی کارتون پیش اومد بتونید از اول شروع کنید و گرنه یک دونه کافیه)
    • تیغ برش یا چاقوی ساده
    • خودکار (دقت کنید که سر خودکار حالت توپی داشته باشه) ، (+)
    • مداد
    • یک تکه کاغذ
    • استامپ
    ترسیم طرح مورد نظر

• پاک کن رو روی کاغذ بزارید و دورش رو با مداد بکشید.
    • سپس طرح مورد نظرتون رو که قراره روی پاک کن قرار بگیره، توی اون کادر ترسیم کنید.
    دقت کنید که طرح تا حد ممکن ساده باشه، چرا که طرح های پیچیده و با جزییات زیاد معمولا توی این روش خوب از کار درنمیان.
    • در آخر کل خطوط رو – بجز کادر دور پاک کن – پر رنگ کنید.
    انتقال طرح روی پاک کن

حالا کاغذ رو روی پاک کن برگردونید، به طوری که کادر طرح، کاملا دور پاک کن رو بپوشونه.
    در این حالت شما خطوط رو از پشت کاغذ میبینید. با خودکار (با سر توپی شکل) روی خطوط رو پر رنگ کنید. دلیل استفاده از خودکار با سر توپی، اینه که ما میخوایم به ظاهر پاک کن آسیبی نرسه. از وسایل دیگه ای هم که سرشون حالت توپی داره میتونید استفاده کنید.
    حالا اگه کاغذ رو بردارید، میبینید که طرح بصورت قرینه روی پاک کن منتقل شده. پس موقعی که از مهر استفاده کنید، طرح به صورت درست روی کاغذ می افته.
    تراشیدن طرح از روی پاک کن

حالا وقت اون رسیده تا طرح مورد نظرتون رو از روی پاک کن در بیارید.
    برای این کار شما دو تا راه دارید : اولین راه اینه که دور طرح رو بتراشید تا خود طرح از سطح پاک کن بیرون بزنه. اما راه دوم که راحت و زیبا تره، اینه که خود طرح رو از سطح اطرافش خارج کنید. یعنی داخل طرح رو خالی کنید تا طرح از محیط اطرافش پایین تر قرار بگیره.
    خیلی آرام و با دقت برش رو انجام بدید، با هر وسیله ای که فکر میکنید نتیجه بهتری میگیرید.
    برای این که بهتر بتونید روش مورد نظرتون رو انتخاب کنید، من نوع برش رو در هر دو حالت قرار دادم.
    مهر زدن

وقتشه که مهر رو توی استامپ بزنید و اولین اثرش رو روی کاغذ ببینید. هیچ چی مثل مهر دست ساز خود آدم نمیشه!
    هر قسمت از کار که مشکل داشت میتونید با کمی برش مجدد اصلاحش کنید.
    - توی عکس، بالایی نتیجه روش اول و پایینی نتیجه روش دوم هست.
    مهر بزنید و لذت ببرید!

16. سپاس 31101103534, 64295901006, 86101002292, 61100216774, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  17. Top | #18

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    آموزش ساخت قاب فلش مموری با لگو

از کیفیت که بگذریم، شاید دلیل قیمت بالای خیلی از فلش مموری ها قابی باشه که واسشون طراحی شده.
    به کمک این آموزش دیگه لازم نیست پول اضافی صرف خرید فلش مموری بکنید. یک فلش مموری ساده بخرید و خودتون با استفاده از لگو یک قاب جالب براش درست کنید.
    به نظر من ظاهر جذاب و زیباتری هم نسبت به فلش مموری های آماده داره!
    سطح آموزش : ساده زمان مورد نیاز : ۳۰ دقیقه

ساخت قالب

فلش مموری رو از توی قالبش خارج کنید. اکثرا این کار به راحتی صورت میگیره.
    اگه خوش شانس باشید، میتونید بدون برش و کارهای اضافی، یک لگو درست اندازه کیتی که خارج کردید پیدا کنید. اگر نه، میتونید با استفاده از تلفیق دو تا لگو، یک لگو اندازه کیت فلش مموریتون بسازید یا این که از لگوها با اندازه های مختلف استفاده کنید.

اندازه لگو خیلی مهمه، چرا که اگه کوچیک تر باشه، کیت یا داخل نمیشه و یا خیلی بهش فشار میاد و اگر بزرگ تر باشه، داخل لگو ثابت نمیشه.
    برای برش از یک چاقوی کوچیک (همه کاره) و برای چسباندن از چسب قطره ای استفاده کنید.
    اتصال و کامل کردن قالب

برای این که سر USB بیرون باشه، باید یک شیار در جلوی لگو ایجاد کنید. با استفاده از یک چاقوی کوچک این کار به راحتی صورت میگیره.
    چسب زدن

تمام قسمت های کیت رو به وسیله چسب محکم کنید. همچنین لبه های لگو رو نیز آغشته به چسب کرده تا برای چسباندن تکه دوم آماده شوند.
    سعی کنید خیلی تمیز چسب کاری رو انجام بدید، تا در آخر لگو سطحی براق داشته باشه.
    چسباندن تکه دوم

لبه های تکه دوم رو آغشته به چسب کرده و روی تکه اول بچسبانید. بعد از خشک شدن، سطح لگو رو با استفاده از یک دستمال کاغذی و جلا دهنده ها کاملا پاک و براق کنید.
    استفاده

فلش مموری شما آمادست و می تونید ازش استفاده کنید.
    برای زیباتر شدن نتیجه کار، بهتره از فلش مموری هایی که دارای لامپ LED هستند استفاده کنید.

18. سپاس 31101103534, 86101002292, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند 31101103896, 61100216774, 41195811507 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
  19. Top | #19

شماره عضویت
    53615
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.28
    عنکبوت چند ضلعی کاغذی

ساده و جالبه! ۵ دقیقه بیشتر وقت نمی گیره، به صرفه هم هست: شما یک روش یاد می گیرید، ولی می تونید بی نهایت طرح مختلف، با این چند ضلعی ها درست کنید!
    لوازم مورد نیاز

• کاغذ (چه بهتر که مشکی باشه، نبود هم غمی نیست!)
    • قیچی
    • پرینتر (اختیاری)
    انتقال طرح به کاغذ

ابتدا باید طرحمون رو روی کاغذ منتقل کنیم. برای این کار دو راه وجود داره، بسته به امکانات و توانایی که دارید، یکی رو انتخاب کنید. یادتون باشه که چون طرح قرینه هست، انتقال نصف طرح به کاغذ کافیه.
    قبل از انتخاب روش، ابتدا این فایل رو دانلود کنید. این فایل PDF حاوی طرح اصلی ماست. البته حتما لازم نیست که از این طرح استفاده کنید، می تونید طرح شخصی خودتون رو درست کنید. فقط باید قرینه بشه. به صورت دو یا چند وجهی. مثلا طرح فعلی، دو وجهی هست.
    راه اول: راحت و تر و تمیزه. انتقال طرح با استفاده از پرینتر. اگه پرینتر دارید، فایل PDF بالا رو دانلود کنید و روی کاغذ پرینت بگیرید و با خیال راحت برید مرحله بعد!
    راه دوم: کمی وقت گیر تره و شاید به تمیزی روش قبلی نباشه، ولی بازم جواب میده. خودم امتحانش کردم. فایل رو باز کنید، یک کاغذ بردارید و بزارید رو شیشه مانیتور. به راحتی اون طرفش پیداست. طرح رو کمی زوم و دور کنید تا لبه های کاغذ واقعی با لبه های کاغذ توی نرم افزار رو هم بیفتن. بعد با یک مداد نرم، آروم شروع کنید روی طرح بکشید و به کاغذ منتقلش کنید. یعنی دقیقا همون کاری که بهش میگن رو انداختن. سخت هم نیست البته!
    آماده کردن

کاغذ رو از قسمت نقطه چین به پایین ببرید. (اگه با دست کشیدید، قسمت پایین، یعنی از جایی که دیگه طرح تموم میشه.)
    سپس از وسط تا کنید.
    برش

از اینجا به بعدش کاملا واضحه. با فاصه ۱ تا ۲ سانتی متر، دور قسمت بیرونی طرح رو ببرید.

سپس با دقت شروع کنید به بریدن چند ضلعی ها و از کاغذ جداشون کنید. برای این کار، ابتدا قیچی رو وسط چند ضلعی فرو کرده، بعد دور تا دورش رو ببرید.

بعد از این کار داخل چند ضلعی ها خالی میشه و طرح عنکبوتی ما کامل!

کاغذ رو از وسط باز کنید و از عنکبوت چند ضعلی کاغدیتون لذت ببرید!
    در ضمن، پس زمینه طرح بالا رو با فتوشاپ درست کردم!

20. سپاس 86101002292, 34191212290, 41195813728, 64295910271 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  21. Top | #20

شماره عضویت
    158144
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.00
    ضن سپاس از دوست خوبمون به خاطر مطالب مفیدشون
    شهروندان گرامی توجه کنند برای حفظ نظم مطالب لطفا برای تشکر و پسند به جای ارسال مطلبی تحت عنوان عالی بود از دکمه ی پسند و سپاس استفاده نمایید. این امر ضمن ایجاد زیبایی بیشتر در انجمن به شهروند عزیزی که زحمت ارسال مطلب را کشیده امتیاز نیز می دهد.

22. سپاس 34191212290, 41195813728 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
    پسند ناظم انجمن مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)